czy ktos moglby pomoc z tym zad z chem. ?
bylabym wdzieczna.

Odpowiedź:
C
1mol--12g
x --9g
x= 0,75moli
S
1mol --32g
x --16g
x= 0,5 mola
Fe
1mol --56g
x --25g
x= 0,45 mola
Pb
1mol --207g
x -- 100g
x= 0,48 mola
odp: Najwięcej moli posiada 9g węgla--> 0,75 moli