👤

Wentylator obraca się ruchem jednostajnie przyspieszonym i po pół minuty osiąga szybkość kątową 360 rad/s. Oblicz wartość przyspieszenia kątowego oraz liczbę obrotów wykonaną w tym czasie.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

t=30s

ω=360 rad/s

szukane:

ε=?

n=?

ε=Δω/t=(360rad/s)/30s=12rad/s²

t/T=n

ω=2π/T

T=2π/ω

T=(2*3,14)/360 rad/s≈0,0174s

n=t/T=30s/0,0174s≈1724