Prosze o szybkie rozwiązanie z góry dzięki

Odpowiedź:
U=230V
I=0,5A
f=50Hz
Xc=U/I
Xc=230V/0,5A
Xc=460Ω
Xc=1/2πfC
C=1/2π*f*Xl
C=1/2*3,14*50*460Ω
C=6,9*10⁻⁶F=6,9μF
Reaktancja zmaleje sto razy
Wyjaśnienie: