👤

W czasie 30 sekund Krzyś przyjechał drogę 0,5 km a resztę dystansu 50 m przeszedł na pieszo w ciągu 25 sekund. Z jaką średnią prędkością poruszał się Krzyś.

Potrzebuje pilnie na teraz​


Odpowiedź :

Wzór:

V=s/t
Dane:

czas - 30s + 25s = 55s

droga - 0,5km=500m 500m+50m=550m

prędkość - ?

Obliczenia: 550m / 55s = 10m/s

Odpowiedź: Krzyś średnio poruszał się prędkością 10m/s.

Go Studier: Inne Pytanie