Odpowiedź :
mFe2O3=2*56u+3*16u=160 u
Stosunek atomowy:
Fe:O=2:3
Stosunek masowy:
mFe:mO=112:48=7:3
Zawartość procentowa:
112u---x%
160u---100%
x=70%Fe
100%-70%=30%O
mFe2O3=2*56u+3*16u=160 u
Stosunek atomowy:
Fe:O=2:3
Stosunek masowy:
mFe:mO=112:48=7:3
Zawartość procentowa:
112u---x%
160u---100%
x=70%Fe
100%-70%=30%O