👤

a)Autobus z Krakowa do Warszawy jedzie 15 km w jedną stronę z prędkością 60 km na godzinę Oblicz ile zajmie mu czasu dojechanie na miejsce w jedną stronę

b) chodzi o to samo tylko ile mu zajmie podróż w dwie strony

proszę o dokładne obliczenia !!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

V=s/t    /*t

tv=s /:v

t=s/v

s=15km

v=60 km/h

t=15/60=0.25h czyli 15 min

b) 2*15=30 min

Go Studier: Inne Pytanie