Odpowiedź :
Cp = 20%
dr = 1,26 g/cm³
Mnh4no3 = 80 g/mol
V = 400 cm³
mr = 400 cm³ * 1,26 g/cm³ = 504 g
20% = (ms/mr) * 100%
0,2 = ms / 504g
ms = 100,8 g
mh2o = 504 g - 100,8 g = 403,2 g
Odp: Potrzeba 100,8 g azotanu (V) amonu i 403,2 g wody.
Cp = 20%
dr = 1,26 g/cm³
Mnh4no3 = 80 g/mol
V = 400 cm³
mr = 400 cm³ * 1,26 g/cm³ = 504 g
20% = (ms/mr) * 100%
0,2 = ms / 504g
ms = 100,8 g
mh2o = 504 g - 100,8 g = 403,2 g
Odp: Potrzeba 100,8 g azotanu (V) amonu i 403,2 g wody.