Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane Obliczyć Wzór
t = 5 s s = ? s = a*t²/2
a = 5 m/s²
Rozwiązanie
s = a*t²/2 / ten wzór stosujemy ponieważ jest to ruch bez prędkości początkowej
s = 5 m/s² * (5 s)²/2
s = 5*25/2 m
s = 125/2 m
s = 62,5 m
Odp. Ciało przebyło drogę 62,5 m