👤

Ćwiczenie 8. Zmieszano 5 kg cukierków miętowych i 5 kg cukierków cytrynowych. Cena jednego kilograma cukierków miętowych była o 2 zł wyższa od ceny jednego kilograma cukierków cytrynowych. Ile kosztował 1 kg mieszanki cukierków, jeśli cena 1 kg cukierków cytrynowych była równa x zł?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

([x + 2] + x) /2  = cena mieszanki cukierków

Szczegółowe wyjaśnienie:

bez dzielenia wyszła by cena za 2kg