👤

Zadanie 1
Oblicz energię potencjalną przedmiotu o masie 5 [kg], uniesionego 15[m] nad
powierzchnią ziemi.
Dane
m = 5[kg]
Ep= mgh
h= 15 [m]
Ер
g=10m/s²1
Ep = ..........
[J]
Oblicz : Ep

Prosze na teraz ❤️


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

dane:

m = 5kg

h = 15 m

g = 10m/s²

szukane:

Ep

Ep = mgh = 5kg *10m/s² *15m = 750 kgm²/s² = 750 J