Odpowiedź:
Siła wynosi 0,4 N
Wyjaśnienie:
[tex]q_{1} =q_{2} = 2uC = 2*10^{-6} C[/tex][tex]9*10^{9} \frac{N*m^{2} }{C^{2} }*\frac{(2*10^{-6}C )^{2} }{(0,3m)^{2} }[/tex] , q - ładunek
r = 30 cm = 0,3 m , r - odległość
k = [tex]9*10^{9} \frac{N*m^{2} }{C^{2} }[/tex] , k - stała elektrostatyczna
[tex]F = k*\frac{q_{1}*q_{2} }{r^{2} }[/tex] = [tex]9*10^{9} \frac{N*m^{2} }{C^{2} }*\frac{(2*10^{-6}C )^{2} }{(0,3m)^{2} }[/tex]= 9*[tex]10^{9}[/tex] *[tex]\frac{4*10^{-12} }{0,09}[/tex] N = 400*[tex]10^{-3}[/tex] N =
= 0,4N