👤

kawiarni herbata kosztuje x zł, woda jest o 2 zł tańsza, kawa jest 2 razy droższa od herbaty. Ile złotych trzeba zapłacić za trzy herbaty, jedną wodę i dwie kawy?
Zapisz odpowiednie wyrażenie i uprość je.