👤

W trapezie o wysokości 5cm z podstawą ma długość 7cm, a jest od niej o 1cm krótsza, ike wynosi pole tego trapezu? Pls szybko dajcie odpowiedź

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=32,5 cm²

Szczegółowe wyjaśnienie:

a=7 cm

b=7 cm-1 cm=6 cm

h=5 cm

P=1/2(a+b)h

P=1/2(7+6)·5

P=1/2·13·5

P=32,5 cm²