👤

W pewnym trapezie o wysokości 9 cm jedna z podstaw ma długość 13 cm, a druga jest od niej o 2 cm krótsza. Ile wynosi pole tego trapezu?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=[tex]\frac{(a+b)*h}{2}[/tex]

a=13cm

b=13cm-2cm=11cm

h=9cm

P=[tex]\frac{(13+11)*9}{2}[/tex]=[tex]\frac{24*9}{2}[/tex]=[tex]\frac{216}{2}[/tex]=108[tex]cm^{2}[/tex]

Odp: Pole tego trapezu wynosi 108[tex]cm^{2}[/tex]

odpowiedź w załączniku :)

Zobacz obrazek Hrcmarta2006