👤

Ciało wywiera ciśnienie 30 Pa na powierzchnię 3 m2 . Jaka jest wartość siły nacisku?

Odpowiedź :

[tex]Dane:\\p = 30 \ Pa = 30 \ \frac{N}{m^{2}}\\S = 3 \ m^{2}\\Szukane:\\F = ?\\\\\\p = \frac{F}{S} \ \ /\cdot S\\\\\underline{F = p\cdot S}\\\\F = 30\frac{N}{m^{2}}\cdot 3 \ m^{2}\\\\\boxed{F = 90 \ N}[/tex]