👤

W pewnym trapezie o wysokości 10 cm jedna z podstaw ma długość 9 cm, a druga jest od niej o 5 cm krótsza. Ile wynosi pole tego trapezu?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

h = 10cm
a = 9cm
b= 9cm-5 = 4cm
P = 10cm(9cm+4cm) /2 = 65cm2

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Pole trapezu: [tex]\frac{(a+b)*h}{2}[/tex]

a = 9cm

b = 9 - 5 = 4cm

h = 10cm

Pole trapezu = [tex]\frac{(9+4)*10}{2} =\frac{13*10}{2} =\frac{130}{2} =65cm^{2}[/tex]

Mam nadzieję, że pomogłam :)