👤

Oblicz, jaki ciężar może unieść balon o objętości 3000 m3, wypełniony gorącym powietrzem o gęstości 0,8 kg/m3. Gęstość powietrza: 1,2 kg/m3. Zapisz dane, wzór i obliczenia. Proszę szybko

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

V = 3 000m3

d1 = 0,8 kg/m3

d2 = 1,2 kg/m3

g = 10 N/kg

obliczamy

Fw- Fc

Siła ciężkości balonu

Fc = d1*V*g

Fc = 0,8 kg/m3 * 10 N/kg *3000m3

Fc = 24 000 N

Siła wyporu powietrza

Fw = d2*g*V

Fw = 1,2 kg/m3 * 10 N/kg * 3 000 m3

Fw = 36 000 N

Fw - Fc = 36 000N - 24 000N = 12 000 N

Balon może unieść ciężar 12 000 N.

Go Studier: Inne Pytanie