👤

Przez włókno żarówki samochodowej w ciągu 10 s przepłynął ładunek 35 C. Jakie było natężenie prądu? daje naj

Odpowiedź :

Odpowiedź:

t=10s

q=35C

I=q/t

I=35C/10s

I=3,5A