👤

Samochód o masie jednej tony jedzie z prędkością 72 km/h. Przyjmując współczynnik tarcia opon za 0,5 oblicz najmniejszy dopuszczalny promień po którym może poruszać się pojazd.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=1t=1000kg

v=72km/h=20m/s

f=0,5

T=f*m*g

T=0,5*1000kg*10N/kg

T=5000N

F=T

F=mv²/r

F*r=mv²

r=mv²/F

r=1000kg*(20m/s)²/5000N

r=80m

Go Studier: Inne Pytanie