👤

W odległości 2 cm od długiego prostoliniowego przewodnika
indukcja pola magnetycznego ma wartość 0,3T
Oblicz natężenie prądu płynące przez przewodnik.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

r=2cm=0,02m

B=0,3T

μo=4π*10⁻⁷H/m

B=μo*I/2πr

B*2πr=μo*I

I=B*2π*r/μo

I=0,3T*2π*0,02m/4π*10⁻⁷H/m

I=0,003*10⁷=30 000A