👤

Wyznacz jakie ciśnienie hydrostatyczne wywiera woda na ciało zanurzone na głębokości 18 cm. Przyjmij, że gęstość wody wynosi 1000 kg/m3, a wartość przyspieszenia ziemskiego 10 _N/kg.
Zapisz obliczenia.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

h=0,18m

d=1000 kg/m³

g=10 N/kg

p=dgh

p=1000 kg/m³*10 N/kg*0,18m

p=1800Pa

Go Studier: Inne Pytanie