👤

Opornik o oporze 30 Ω połączono z baterią wytwarzającą napięcie 1,5 V. Oblicz natężenie prądu płynącego
przez ten opornik, gdzie : 1A=1000mA, lub 1mA=0,001A)
A: 50 mA
B: 45 mA
C: 5 mA
D: 4,5 mA


Odpowiedź :

I=U/R

I=1,5/30=0.05A= 50mA

Go Studier: Inne Pytanie