👤

Do akwarium w kształcie prostopadłościanu o wymiarach 40 cm × 40 cm × 70 cm nalano
wody, wiadrem o pojemności 8 litrów. Ile pełnych wiader wody wlano, jeśli lustro wody sięgało do
0,8 wysokości akwarium.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek Joanna16735

Odpowiedź:

V = abh

V = 40cm * 40cm * 70cm = 4dm * 4dm * 7dm = 16dm² * 7dm = 112dm³ = 112l

1l = 1dm³

0,8 * 7dm = 5,6dm

4dm * 4dm * 5,6dm = 16dm² * 5,6dm = 89,6dm³ = 89,6l

89,6l : 8l = 11,2

Wlano 11 pelnych wiader wody.

Szczegółowe wyjaśnienie: