👤

Odbiornik trójfazowy rezystancyjny jest połączony w gwiazdę zasilany on jest w sieci 3 fazowej o napięciu 660V . Moc czynna pobierana przez ten odbiornik to 3986 W
Jaką moc czynną pobiera ten odbiornik przy połączeniu w trójkąt


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Uf=660V

P=3986W

P(g)=3Uf*If

P(t)=3*IpUp

Ip=If*√3

Up=Uf*√3

P(t)=3*If*√3*Uf*√3

P(t)=3*3Uf*If

P(t)=3P(g)

P(t)=3*3986W

P(t)=11958W