👤

Oblicz siłę wyporu działającą na sześcienną kostkę o boku 10 cm zanurzoną całkowicie w nafcie o gęstości 780 kg/m3, g = 10 N/kg.
nie wiem jak to zrobić


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a=10cm=0,1m

d=780kg/m³

g=10N/kg

V=a³

V=(0,1m)³=0,001m³

Fw=d*g*V

Fw=780kg/m³*10N/kg*0,001m³

Fw=7,8N

Go Studier: Inne Pytanie