👤

1 kg jabłek kosztuje 3, 25 zł, natomiast 1 kg bananów 7, 75 zł.

Ile zapłacimy razem za 2, 5 kg jabłek i 3, 5 kg bananów ?

pomoże mi ktoś w tym? naprawde nie lubie matematyki


Odpowiedź :

Dane

1kg jabłek - 3,25zł

1kg bananów - 7,75zł

Szukane:

2,5kg jabłek = ?

3,5kg bananów = ?

3,25zł * 2,5 = 8,125 zł

7,75zł * 3,5=27,125zł

8,125 zł +27,125zł=35.25zł

Odp. Za 2,5kg jabłek i 3,5kg bananów zapłacimy 35,25zł.

Odpowiedź:

Myślę, że pomogłam.

Szczegółowe wyjaśnienie:

1kg jabłek- 3,25

1kg bananów- 7,75

jabłek-2,5

bananów-5kg

jabłka-3,25*2,5=8,125

banany-7,75*5=38,75

banany i jabłka-8,125+38,75=46,875

Odp. Za jabłka i banany razem zapłacimy 46,875 zł.