Odpowiedź :
Dane
1kg jabłek - 3,25zł
1kg bananów - 7,75zł
Szukane:
2,5kg jabłek = ?
3,5kg bananów = ?
3,25zł * 2,5 = 8,125 zł
7,75zł * 3,5=27,125zł
8,125 zł +27,125zł=35.25zł
Odp. Za 2,5kg jabłek i 3,5kg bananów zapłacimy 35,25zł.
Odpowiedź:
Myślę, że pomogłam.
Szczegółowe wyjaśnienie:
1kg jabłek- 3,25
1kg bananów- 7,75
jabłek-2,5
bananów-5kg
jabłka-3,25*2,5=8,125
banany-7,75*5=38,75
banany i jabłka-8,125+38,75=46,875
Odp. Za jabłka i banany razem zapłacimy 46,875 zł.