👤

Ile kosztuje utrzymanie kota w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień), jeżeli dziennie zjada on 2 puszki karmy mokrej, 2,5 dag karmy suchej oraz wypija 100 ml mleka, a raz w miesiącu należy wymienić żwirek w kuwecie? Wykorzystaj dane z tabeli. Zapisz obliczenia. Artykuł Jednostka Cena karma sucha 32 zł karma mokra 1 puszka 2,80 zł mleko 1 litr 2,25 zł żwirek 1 opakowanie 15,50 zł 1 kg​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

lipiec i sierpień mają po 31dni

karma mokra - 2szt.*2,80zł = 5,60zł

karma sucha - 2,5dag*32zł/kg = 7,80zł

mleko - 100ml*2,25zł/l = 0,22zł

(5,60+7,80+0,22)*62+2*15,50=875,44zł

Go Studier: Inne Pytanie