👤

Paweł jechał rowerem z prędkością o wartości 4 m/s. W pewnym momencie zaczął pedałować szybciej
i przez 6 s poruszał się ruchem jednostajnie przyspieszonym z przyspieszeniem o wartości 0,92 m/s2
Oblicz wartość prędkości Pawła po 6 s ruchu przyspieszonego. Podaj wynik przybliżony z
dokładnością do dwóch cyfr znaczących.


Odpowiedź :

[tex]Dane:\\v_{o} = 4\frac{m}{s}\\t = 6 \ s\\a = 0,93\frac{m}{s^{2}}\\Szukane:\\v = ?\\\\Rozwiazanie\\\\v = v_{o}+at\\\\v = 4\frac{m}{s}+0,92\frac{m}{s^{2}}\cdot6 \ s\\\\v = 4\frac{m}{s} + 5,52\frac{m}{s}\\\\\boxed{v = 9,52\frac{m}{s}\approx9,5\frac{m}{s}}[/tex]