Oblicz prąd i(t) płynący przez amperomierz oraz wskazania mierników, jeżeli napięcie zasilania jest równe:
e(t)= ( 200 + 80 sinωt + 60[tex]\sqrt{2}[/tex] sinωt)V
Dane:
R= 20Ω
XL₁ = 10 Ω
XC= 40 Ω
XL₂= 20Ω
