👤

bęben pralki ma średnicę 50 cm a okres jego obrotu to 0,05 Oblicz prędkość z jaką porusza się punkt na brzegu bębna oraz jego częstotliwość​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

r=50cm=0,5m

T=0,05s

f=1/T

f=1/0,05s

f=20Hz

v=2πfr

v=2*3,14*20Hz*0,5m

v=62,8m/s

Wyjaśnienie: