proszę o pomoc z zadaniem w załączniku. daje naj

Odpowiedź:
Orkiestra liczy 320 muzyków, w tym 40 muzyków grających na instrumentach dętych.
Szczegółowe wyjaśnienie:
s - ilość muzyków instrumentach smyczkowych, x - ilość wszystkich muzyków w orkiestrze 45s=2700 s=2700:45=60=18,75% x=100% x=6000:18,75=320 d=320*12,5/100=40