👤

Pociąg o długości 200 m jadący ze stałą prędkością wjechał do tunelu o długości 1 km od momentu gdy lokomotywa w jechała do tunelu do momentu gdy ostatni Wagon go opuścił minęło 1,2 min z jaką prędkością jechał pociąg​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

16,666 m/s

Szczegółowe wyjaśnienie:

Jeśli v= const (jest stała) to
v = s/t

t = 1,2 min = 72 sek
s = 1000m (tunel) + 200m (lokomotywa)
po podstawieniu do wzoru otrzymammy wynik.