👤

Daję naj. Dynamika. Proszę o pomoc

Daję Naj Dynamika Proszę O Pomoc class=

Odpowiedź :

m=32 kg

α=45°

μ=0,42

g=9,81 m/s²

a=?

m*g*sin(α)-m*a*sin(α)=μ*m*g*cos(α)+μ*m*a*cos(α)

g*sin(α)-a*sin(α)=g*μ*cos(α)+a*μ*cos(α)

g*sin(α)-g*μ*cos(α)=a*(sin(α)+μ*cos(α))

a=g*(sin(α)-μ*cos(α))/(μ*cos(α)+sin(α))

a=9,81*(sin(45)-0,42*cos(45))/(0,42*cos(45)+sin(45))

a=4,01 m/s²