Odpowiedź :
Odpowiedź:
λ=400nm=400*10⁻⁹m
λ=8800nm=800*10⁻⁹m
c=300000 km/s=300000000 m/s=3*10⁹m/s
λ=c/f
f=c/λ
f=3*10⁹m/s /400*10⁻⁹m
f=0,0075Hz
f=3*10⁹m/s /800*10⁻⁹m
f=0,00375Hz
Odpowiedź:
λ=400nm=400*10⁻⁹m
λ=8800nm=800*10⁻⁹m
c=300000 km/s=300000000 m/s=3*10⁹m/s
λ=c/f
f=c/λ
f=3*10⁹m/s /400*10⁻⁹m
f=0,0075Hz
f=3*10⁹m/s /800*10⁻⁹m
f=0,00375Hz