👤

Ile gram kwasu azotowegoV hno3 stanowi 5 moli tego kwasu

Odpowiedź :

MHNO3= 1*1g/mol + 1*14 g/mol + 3*16 g/mol= 63 g/mol

1 mol HNO3 ------- 63 g

5 moli HNO3------- x

x= 315 g

M HNO3=1 g+14 g+3*16 g=63 g

63 g---1 mol

xg---5 mol

x=315 g

Go Studier: Inne Pytanie