👤

oblicz czas potrzebny do przebycia drogi 120m przez cialo poruszające sie z predkoscia 180 km/h​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

v - prędkość = 180 km/h = 180000 m/h = 180000/3600 m/s = 50  m/s

s - droga = 120  m

t - czas = s/v = 120 m : 50  m/s = 2,4 s

Odpowiedź:

Dane:

s = 120m = 0,12km

v = 108km/h = 30m/s

Szukane:

t = ?

t = s/v

108km/h = 30m/s (108 * 1000m/3600s)

t = 120/30

t = 4s