👤

Oblicz masę molową Al(OH)3 , H3PO4 , NH4OH , Fe(NO3)2 , Al2(CO3)3 , Al2(SO4)3

Odpowiedź :

M Al(OH)3=27 g/mol+3*16 g/mol+3*1 g/mol=78 g/mol

M H3PO4=3*1 g/mol+31 g/mol+4*16 g/mol=98 g/mol

M NH4OH=14 g/mol+5*1 g/mol+16 g/mol=35 g/mol

M Fe(NO3)2=56 g/mol+2*14 g/mol+6*16 g/mol=180 g/mol

M Al2(CO3)3=2*27 g/mol+3*12 g/mol+9*16 g/mol=234 g/mol

M Al2(SO4)3=2*27 g/mol+3*32 g/mol+12*16 g/mol=342 g/mol