👤

Oblicz, jaką drogę pokona ciało w ciągu 10 min trwania ruchu, jeżeli porusza się ze stałą prędkością 50 km/h. Wynik podaj w metrach.

Odpowiedź :

[tex]v = 50\frac{km}{h}\\t = 10 \ min = \frac{1}{6} \ h\\\\s = v\cdot t\\\\s = 50\frac{km}{h}\cdot\frac{1}{6} \ h\\\\\boxed{s = 8,(3) \ km \approx 8 \ 333 \ m}[/tex]