👤

plssssssssss na teraz​

Plssssssssss Na Teraz class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

v=50km/h

t=10min=1/6 h

s=v*t

s=50km/h *1/6 h

s=8,(3)km=8333,(3)m

Wyjaśnienie:

Dane:

[tex]t = 10min = \frac{1}{6} h\\v = 50\frac{km}{h}[/tex]

Szukane:

[tex]s = ?[/tex]

Wzór:

[tex]s = v*t[/tex]

Obliczenia:

[tex]s = \frac{1}{6} h * 50\frac{km}{h} =8,(3)km=8333,(3)m[/tex]

Odp: Ciało pokona drogę 8333,(3)m

Go Studier: Inne Pytanie