👤

3. Jakie ciśnienie panuje w morzu na głębokości 130 m, przyjmując, że na powierzchni wody panuje ciśnienie ok. 1000 hPa? ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

d=1030kg/m³

p0=1000hPa=1000 00Pa

h=130m

p=p0+dgh

p=1000 00Pa+1030kg/m³*130m*10N/kg

p=1439000Pa=14390hPa

Go Studier: Inne Pytanie