👤

Help!Potrzebuje na teraz

HelpPotrzebuje Na Teraz class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1)     C%=20%

       mr=70g

obliczamy ile g soli  trzeba odważyć:

       20g soli ----100g wody

            x       ----  70g wody

             x=14g soli

2)  odważamy 14g soli ,wsypujemy do zlewki i dolewamy 70 ml wody,mieszamy do rozpuszczenia soli w wodzie

3) otrzymalismy roztwór nienasycony w 20st. C