👤

Jaką prace wykona prąd elektryczny w spirali czajnika elektrycznego podlaczonego do sieci o napieciu U=230V, jezeli jego moc wynosi P= 3kW, a czas gotowania wody wynosi t= 1min

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=3kW=3000W

t=60s

W=P*t

W=3000W*60s

W=180 000J=180kJ

Wyjaśnienie:

Wzór na pracę prądu elektrycznego to:

[tex]W=P\cdot t[/tex]

[tex]P=3kW=3000W[/tex]

[tex]t=1min=60s[/tex]

[tex]W=3000W\cdot60s=180000J=180kJ[/tex]