👤

Do badania głębokości zbiorników wodnych wykorzystuje się ultradźwięki. Nadajnik ze
statku badawczego wysłał falę w kierunku dna morskiego, a po 0,6 s zarejestrował falę
odbitą. Prędkość rozchodzenia się fali w wodzie wynosi 1500 m/s.
Wybierz właściwe dokończenie zdania. Głębokość morza w badanym miejscu wynosiła

A. 450 m. B. 900 m. C. 1250 m. D. 2500 m.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

v=1500m/s

t=0,6s

s=v*t

s=1500m/s*0,6s

s=900m

h=s/2

h=900m/2=450m

odp A