kierowca wyruszył z Gdańska o godzinie 6 15 i dotarł do Warszawy o 10 30. przejechał w tym czasie 340km gdy wracał z Warszawy jechał o pół godziny dłużej. w którą stronę kierowca jechał z większą predkością i o ile większą?

Odpowiedź:
6.15 ----> 10.30
4h 15 min
v= s/t
v = 340 / 4,25 = 80 km / h
4h 45 min
v = 340 / 4,75 ≈ 71,5
Odp: Kierowca jechał szybciej jadąc do Warszawy o około 8,5 km