👤

Paweł i gaweł wzięli udział w 5 kilometrowym biegu. Wystartowali o 11:00, Paweł biegł z prędkością 9 km/h a gaweł 10km /h. Jaka była odległość między tymi zawodnikami o godzinie 11:18? jak daleko od mety był Paweł po 21 min biegu?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

O 11:18 300 m. Gaweł po 21 min. 3,15 km

Szczegółowe wyjaśnienie:

300 m, bo 9:60=0,15 0,15×18=2,7 (km) i 10:60=16,7 16,7 ×18=3 (km).0,15 × 21 = 3,15