👤

Ile moli stanowi 4100g kwasu H2SO3?

Na poniedziałek!!!​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

M H₂SO₃ = 82g/mol

1 mol...............82g

x moli.................4100g

     x = 4100g: 82g

     x = 50 moli