Kerta pracy - ruch jednostajnie zmienny.

5) D
Vk=a*t
Vk=10*2
Vk=20 m/s
s=0,5*a*t²
s=0,5*2*10²
s=100 m
6)
a=v/t
aI=24/6= 4 m/s²
aII=10/5 = 2 m/s²
aIII=8/10 = 0,8 m/s²
a) P, b) F, c) P, d) F
7)
V=a*t
V=3*9=27 m/s
s=0,5*a*t²
s=0,5*3*9²
s=121,5 m
a) D, b) C
8) A
Vp=2 m/s
Vk=10 m/s
t=5 s
a=ΔV/t
a=(Vk-Vp)/t
a=(10-2)/5
a=1,6 m/s²
9) A
a=ΔV/t
a=(30-0)/3
a=10 m/s²
s=0,5*a*t²
s=0,5*10*3²
s=45 m
10)
a)P, b)P, c) F (zależy jeszcze od prędkości początkowej), d)P