👤

Ciało o masie m = 2kg poruszające się z prędkością v1 = 35 m/s pod wpływem działania F zmniejsza swoją prędkość do v2 = 24 m/s.
a) Oblicz początkową energię kinetyczną ciała
b) Oblicz końcową energię kinetyczną ciała
c) Oblicz pracę wykonaną przez siłę F.
d) Oblicz siłę F, jeśli droga hamowania wynosiła = 10m


Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=2kg

v1=35m/s

v2=24m/s

s=10m

a)

Ek=mv²/2

Ek1=2kg*/(35m/s)²/2

Ek1=1225J

b)

Ek2=2kg*/(24m/s)²/2

Ek2=576J

c)

W=Ek1-Ek2

W=1225J-576J

W=649J

d)

W=F*s

F=W/s

F=649J/10m

F=64,9N