👤

Ruszający pojazd po 12 sekundach ruchu osiągnął prędkość 90 km/h. Oblicz jaka drogę pokonał w tym czasie.
Proszę szybko


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Pojazd pokonał 149,76  m

Wyjaśnienie:

v - prędkość, S - droga  ,  t - czas  ,  a - przyspieszenie

v = 90 [tex]\frac{km}{h}[/tex] = 90 * [tex]\frac{1000m}{3600s}[/tex] = 90 * [tex]\frac{10m}{36s}[/tex] = 25 [tex]\frac{m}{s}[/tex]

t = 12 s

a = ( [tex]v_{k} -v_{p}[/tex] ) : t = 25 [tex]\frac{m}{s}[/tex] : 12 s = 2,08 [tex]\frac{m}{s^{2} }[/tex]

S = [tex]\frac{1}{2} at^{2}[/tex] = [tex]\frac{1}{2}*2,08\frac{m}{s^{2} } *(12s)^{2}[/tex] = 149,76 m