Odpowiedź :
Odpowiedź:
T1=4s
T2=1s
T=2π√l/g
T²=4π²l/g
l=T²*g/4π²
l₁=4²s²*10m/s² / 4π²
l₁=4m
l₂=1²s²*10m/s² / 4π²
l₂=0,25m
Δl=4m-0,25m
Δl=3,75m
długość wahadła należy skrócić o 3,75m
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
T1=4s
T2=1s
T=2π√l/g
T²=4π²l/g
l=T²*g/4π²
l₁=4²s²*10m/s² / 4π²
l₁=4m
l₂=1²s²*10m/s² / 4π²
l₂=0,25m
Δl=4m-0,25m
Δl=3,75m
długość wahadła należy skrócić o 3,75m
Wyjaśnienie: